سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / گزارش دیجیاتو از ژنو؛ ولوو XC40 برنده عنوان خودروی سال ۲۰۱۸ اروپا شد – دیجیاتو – آموزش دونی

گزارش دیجیاتو از ژنو؛ ولوو XC40 برنده عنوان خودروی سال ۲۰۱۸ اروپا شد – دیجیاتو – آموزش دونی

در آستانه شروع به کار رسمی نمایشگاه خودروی ژنو، برنده عنوان خودروی سال اروپا در سال ۲۰۱۸ مشخص شد
خودروی سال اروپا از سال ۱۹۶۴ و با حمایت هفت نشریه معتبر اروپایی انتخاب می شود. این نشریه ها عبارتند از Autocar انگلیس، Autopista اسپانیا، Autovisie هلند، L’Automobile Magazine فرانسه، Stern آلمان و Vi BilÄgare سوئد.

در آستانه شروع به کار رسمی نمایشگاه خودروی ژنو، برنده عنوان خودروی سال اروپا در سال ۲۰۱۸ مشخص شد. در رقابت امسال خودروهای مختلفی از کلاس های های گوناگون به مرحله نهایی راه یافته بودند. آلفارومئو استلویو، آئودی A8، ب ام و سری ۵، سیتروئن C3 ایرکراس، کیا استینگر، سئات ایبیزا و ولوو XC40 هفت فینالیستی هستند که در دور نهایی به مصاف هم رفتند.

car of the year 2018 Geneva Motor Show Digiato (19)

ناگفته نماند در طول تمامی ادوار این نخستین بار است که محصولی از ولوو عنوان خودروی سال اروپا را کسب می کند. سال قبل پژو ۳۰۰۸ به این عنوان دست یافته بود؛ واکسهال استرا و فولکس واگن پاسات نیز به ترتیب در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۵ برنده عنوان خودروی سال اروپا شده بودند.

کیا استینگر با ۲۰۴، سیتروئن C3 ایرکراس با ۱۷۱، آئودی A8 با ۱۶۹ و آلفارومئو با ۱۶۳ رای نیز به ترتیب رتبه های چهارم تا هفتم را کسب کردند.

car of the year 2018 Geneva Motor Show Digiato (2)

پس از برگزاری چند تست و بررسی گروهی بزرگ دیگر، سرانجام هیئت داوران در پاریس دور هم جمع شده و در عرض دو روز هفت فینالیست نهایی را مشخص می کنند. برنده نهایی نیز روز قبل از گشایش نمایشگاه خودروی ژنو طی مراسمی با آرای اعضا انتخاب می شود.

car of the year 2018 Geneva Motor Show Digiato (11)

هر کدام از این خبرنگاران که در واقع اعضای هیئت داوران را تشکیل می دهند، ۲۵ امتیاز در اختیار دارند. آنها می توانند این امتیاز را بین فینالیست ها پخش کنند، البته حداکثر امتیاز اختصاص یافته به یک مدل، نباید بیش از ۱۰ باشد. بعد از امتیازدهی نتایج رای گیری روز قبل از افتتاح نمایشگاه خودروی ژنو اعلام می شود.

به منظور انتخاب کاندیداهای نهایی که باید حداقل ۵۰۰۰ دستگاه از آنها به دست مشتریان رسیده باشد، اعضای هیئت داوران در ماه های آغازین هر سال، در رویدادهای مختلفی که برای تست و بررسی جدیدترین مدل ها تدارک دیده می شوند، شرکت می کنند. بزرگ ترین رویداد این چنینی در دانمارک و به مدت یک هفته برگزار می شود.

اگر بخواهیم بصورت دقیق تر به امتیاز فینالیست ها بپردازیم، باید بگوییم که XC40 با ۳۲۵ رای در رتبه اول ایستاد. بعد از این کراس اوور زیبا، هاچ بک جذاب اسپانیایی ها یعنی سئات ایبیزا با ۲۴۲ رای در جایگاه دوم قرار گرفت. رتبه سوم هم با ۲۲۶ رای به ب ام و سری ۵ رسید.

car of the year 2018 Geneva Motor Show Digiato (20)

car of the year 2018 Geneva Motor Show Digiato (23)

برای انتخاب خودروی سال اروپا ۶۰ خبرنگار از ۲۳ کشور مختلف گرد هم آمده و بر اساس فاکتورهایی مثل طراحی، راحتی، ایمنی، هزینه نگهداری، هندلینگ، عملکرد، کاربرد روزمره، سازگاری با استانداردهای زیست محیطی، رضایت راننده و قیمت به هفت کاندیدای نهایی امتیاز اعطا می کنند. در این بین دو فاکتور نوآوری فنی و ارزش در برابر قیمت از ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند.

car of the year 2018 Geneva Motor Show Digiato (23)

car of the year 2018 Geneva Motor Show Digiato (15)

car of the year 2018 Geneva Motor Show Digiato (22)

car of the year 2018 Geneva Motor Show Digiato (26)

car of the year 2018 Geneva Motor Show Digiato (36)

از بین مدل های مذکور، در نهایت این کراس اوور کوچک سوئدی ها یعنی ولوو XC40 بود که موفق شد با کسب آرای بیشتر از هیئت داوران، عنوان خودروی سال اروپا در سال ۲۰۱۸ را از آن خود کند.

در ادامه شما مخاطبین گرامی را به تماشای گالری تصاویر اختصاصی از کاندیداها و برنده عنوان خودروی سال ۲۰۱۸ اروپا که توسط سردبیر بخش خودروی دیجیاتو تهیه شده، دعوت می کنیم.

درباره ی back120

همچنین ببینید

بررسی دیجیاتو: هواوی پی ۲۰ پرو؛ و حالا دوربین – دیجیاتو – آموزش دونی

آیفون با کمترین تلاش عکس های خوبی می گیرد و در این زمینه سابقه خوبی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *